فایل word مقاله راهبردهای توانمند سازی اسکان غیررسمی

فایل word  مقاله راهبردهای توانمند سازی اسکان غیررسمی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word مقاله راهبردهای توانمند سازی اسکان غیررسمی دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word مقاله راهبردهای توانمند سازی اسکان غیررسمی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word مقاله راهبردهای توانمند سازی اسکان غیررسمی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word مقاله راهبردهای توانمند سازی اسکان غیررسمی :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین همایش ملی جغرافیا، شهرسازی و توسعه پایدار
تعداد صفحات: 20
نویسنده(ها):
انیس یزدان پناه عبدالملکی – دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهر و منطقه ای- مدیریت شهری

چکیده:
بدون تردید عمده ترین ویژگی قرن حاضر، گشوده شدن چشم اندازهای جدید در سکونتگاه های انسانی و تمرکز بی سابقه جمعیت در کلان شهرها و جهان شهرها می باشد. طی دهه هایاخیر به تدریج محلات نابسامان و سکونتگاه های غیررسمی به طور عمده در حاشیه ی کلانشهر ها و شهرهای بزرگ کشور، خارج از برنامه رسمی توسعه شهری و به صورت خودرو شکل گرفته و گسترش یافته است. این محلات خودرو یا حاشیه نشین به بیان درست تر، اسکان غیررسمی نامیده شده اند و کارکرد اصلی آنها تأمین زمینه و الگوی ساخت متناسب با توان ملی گروه های کم درآمد مهاجر از روستاها یا گروه های کم درآمد و فقیر شهری رانده شده از بافت موجود شهرهاست. این گ ونه سکونتگاه ها که سیمای نازیبا، خدماتی پائین و ساکنینی کم توان و مشاغلی نامطمئن دارند، محیطی آماده برای پذریرش نابهنجاری های اجتماعی فراهم می سازد و خطرپذیری بالایی در برابر سوانح طبیعی و انسانی دارند. اسکان غیررسمی حاصل سیاست های شکست خورده، مدیریت و حکومت داری بد، فساد، مقررات نامناسب، بازار مسکن ناکارآمد ، نظام های مالی غیرپاسخگو و فقدان بنیانهای اراده سیاسی است. چاره جویی دشواری های کنونی این محلات همزمان با پیش نگری مشکلات آتی ناشی از رشد آنها امری ضروری است که اقدامات ویژه و همه جانبه های متفاوت از روال فعلی را می طلبد. این اقدامات بنابر ماهیت از یک سو می بایست به صورت یکپارچه و چند بخشی در محیط کالبدی انجام شود و از سوی دیجگر باید از اقدامات کالبدی و حتی پیش از آنها با برنامه های اقتصادی- اجتماعی برای این اجتماعات همراه شود. لازمه این چنین ره گشایی جامع و همه سونگر، همسوئی و همیاری دستگاه های ذیربط است. جمعیت محلات اسکان غیررسمی از بی مهری های سیاست های توسعه شهری رنج می برند و شاخص های اجتماعی- اقتصادی و کالبدی آنها در وضعیت نامناسبی قرار دارند. در این مقاله، نخست به وجوه مفهومی و نظری سکونتگاه های غیررسمی اشاره می شود و مورد بحث قرار گرفته است و سرانجام جهت توانمندسازی محلات اسکان غیررسمی با تکیه بر راهکارهای برخورد علمی با این پدیده مورد بررسی قرار گرفته و پیشنهاد می شود.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word مقاله راهبردهای توانمند سازی اسکان غیررسمی وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word مقاله راهبردهای توانمند سازی اسکان غیررسمی

دانلود این فایل