فایل word مقاله کلون، بیان و سنجش آنزیمی ژن ATP Sulfurylase از یک سوش ایرانی باکتری ژئوباسیلوس

فایل word  مقاله کلون، بیان و سنجش آنزیمی ژن ATP Sulfurylase از یک سوش ایرانی باکتری ژئوباسیلوس

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word مقاله کلون، بیان و سنجش آنزیمی ژن ATP Sulfurylase از یک سوش ایرانی باکتری ژئوباسیلوس دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word مقاله کلون، بیان و سنجش آنزیمی ژن ATP Sulfurylase از یک سوش ایرانی باکتری ژئوباسیلوس کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word مقاله کلون، بیان و سنجش آنزیمی ژن ATP Sulfurylase از یک سوش ایرانی باکتری ژئوباسیلوس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word مقاله کلون، بیان و سنجش آنزیمی ژن ATP Sulfurylase از یک سوش ایرانی باکتری ژئوباسیلوس :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: اولین همایش ملی دانشجویی بیوتکنولوژی
تعداد صفحات: 1
نویسنده(ها):
اسمعلیل رحیمی – دانشجوی کارشناسی ارشد ژنتیک مولکولی،گروه ژنتیک، دانشکده زیست شناسی،
مهرداد بهمنش – دانشیارگروه ژنتیک، دانشکده زیست شناسی، دانشگاه تربیت مدرس
مریم نیکخواه – استادیارگروه نانوبیوتکنولوژی، دانشکده زیست شناسی، دانشگاه تربیت مد

چکیده:
آنزیم آدنوزین تری‌فسفات ‌سولفوریلاز( ATPS ) بطور وسیعی درطبیعت توزیع شده وتقریبا درهمه انواع موجودات وجود دارد. نقش‌های فیزیولوژیکی مختلفی درموجودات مختلف به ATPS نسبت داده شده‌اند که می‌توان به جذب واحیای سولفات وبازیابی پیروفسفات اشاره کرد. سولفاته شدن یکی از تغییرات مهم در پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها و لیپید‌ها می‌باشد. آنزیم آدنوزین تری‌فسفات سولفوریلاز اولین واکنش جهت احیاء شدن سولفات را کاتالیز می‌کند. سوبسترای این آنزیم سولفات و ATP می‌باشند. سولفات احیا شده در مرحله بعدی برای متابولیسم مولکول‌های زیستی به کار می‌رود. سولفوریلاز دارای کاربرد‌های صنعتی و آزمایشگاهی زیادی است از جمله: 1) سنجش لومینسانسATP با استفاده از لوسیفراز کرم شب‌تاب، 2) تشخیص بیولومتریک ADP درغلظت بالای ATP ،3) آشکار سازی مداوم فعالیت DNA پلیمراز و 4) توالی‌یابی DNA با تکنیک پایروسکونسینگ. ژنATPS تاکنون ازچندین موجود پروکاریوتی و یوکاریوتی کلون شده است اما فعالیت کاملی نداشته است. دلیل انتخاب باکتری ژئوباسیلوس کواستافیلوس گرمادوست بودن و رشد این باکتری در محیط گوگردی می‌باشد. دراین مطالعه ما ابتدا ژن ATPS را دریک وکتور کلونینگ کلون کردیم و بعد از آن در یک وکتور بیانی نیز سابکلون شد. نتایج مربوط به بیان پروتئین بر روی ژل SDS-PAGE مورد بررسی قرار گرفت و باند پروتئین مورد نظر نیز شناسایی شد. در مرحله بعد پروتئین بیان شده با استفاده از ستون کروماتوگرافی تمایلی جداسازی وتخلیص شد وباند مربوط به پروتئین ATPS برروی ژلSDS-PAGE مشاهده شد. آخرین مرحله از آزمایش مربوط به سنجش فعالیت آنزیم می‌باشد.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
پژوهشگر گرامی فایل کامل فایل word مقاله کلون، بیان و سنجش آنزیمی ژن ATP Sulfurylase از یک سوش ایرانی باکتری ژئوباسیلوس با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل فایل word مقاله کلون، بیان و سنجش آنزیمی ژن ATP Sulfurylase از یک سوش ایرانی باکتری ژئوباسیلوس دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.

دانلود این فایل